• image
  • image
  • image

Tozlu Magazin

tozlumagazin.com adlı internet sitesi 2013 yılında yola çıkmış ancak 2015 yılının başlarında bugünkü formuna kavuşmuş olan nostalji sitesidir. Sitemiz 1956 yılında yayın hayatına başlayıp uzun yıllar popülerliğini koruyan magazin dergisi Ses’in eski sayılarına ulaşarak dergiyi tümüyle dijital ortama aktarıp buradan büyük bir özenle alınan haberleri, dönemin tadı ve ruhu içinde takipçinin beğenisine sunmaya çalışıyor. Haber metinlerin hiçbirine herhangi bir müdahalede bulunmadan olduğu gibi orijinal görselleriyle birlikte sitede yayınlıyor. Bu paylaşımlar yapılırken yıl ya da sayı takibi yapılmıyor. Haberler karışık düzende, yıl referans alınmadan paylaşılıyor. www.tozlumagazin.com adlı internet sitesi Türkiye’de ve dünyada kültür-sanata hizmet etmiş kişi ve olayların bugünde hatırlanmasını, yad edilmesini, adı geçen yılların siyasi ve kültürel konjonktürünün içinden bugüne uzanan mazinin, ülke ve dünya gündemine başka bir perspektiften bakmaya olanak tanıyor. Ses dergisinin haklarını gözeterek her haberin altına ait olduğu sayının linkini eklemeyi de ihmal etmiyor.
Tozlu Magazin yakın geçmişe damgasını vurmuş filmlerin afişlerinden, birbirinden ilgi çekici ve özel haberlerle geçmişin iyi-kötü hatıralarını anmak, yaşamak isteyenlere hizmet ediyor. Eskiye dair olanı bugünde paylaşmaya çalışırken ülkenin ve dünyanın yakın tarihine de ışık tutuyor. Bunların yanı sıra zamanın eskittiği ancak anıların iyileştirici gücü sayesinde tazeliğini koruyan üzerinde hatırların ve yaşanmışlıkların biriktiği eşyaları da paylaşmaya imkan tanıyor. www.tozlumagazin.com sitesi Yayın, Shop ve Müzayede bölümlerinden oluşmaktadır.
Yayın bölümünde; Tozlu Magazin, Kim Bunlar, Bayat Haber, Demode, Yaşlı Mizah, Eski Reklamlar, Gazinoi ve Spor kategorileri bulunmaktadır.

error: Content is protected !!