Mobil Oyunların Önemi
Dijital dünya, kullanıcı davranışları ve tercihlerindeki büyük değişikliklerle hızlı bir evrim geçiriyor. Artık çevrim içi olmuyoruz, çevrim içi yaşıyoruz, tüketicilerin yalnızca mobil uygulamalarda ayda 37,5 saat harcadığını Uluslar arası verilere göre biliyoruz.Tüketici kitlesi olarak düşünüldüğünde bu muazzam bir fırsat. Bu e-kitap, mobil uygulamaların ve oyun sektörünün mevcut durumunu ve gelecekteki potansiyelini, hızla ilerleyen bu alandaki liderlerin analizleriyle ortaya koyuyor.
MOBİL OYUNLARDAN ELDE EDİLEN KAZANÇ
Ayrıca mobil oyun sektörünün kazanç anlamında PC ve konsol platformlarını solladığını 2017 verilerine bakarak söyleyebiliriz. Basit oyunlar ve sosyal casino oyunları büyük rağbet görüyor.
Pazar analistleri, lider mobil oyun şirketleri üzerine odaklanan yeni bir rapor yayınladı. Buna göre, mobil oyun endüstrisinden elde edilen gelir, konsollardan ve PC platformlarından daha yüksek bir seviyeye ulaşmış durumda. Uluslar arası raporlara göre, 2017’de mobil oyunların ilk kez diğer kategorileri geçtiğini gösteriyor. Geçtiğimiz yıl %32 oranında büyüyen pazarın elde etmeyi başardığı gelir ise tam 42 milyar dolar.

error: Content is protected !!