ÖN – PRODÜKSİYON
Bu aşama video projeksiyon projesinin çekimleri başlamadan önce gerçekleştirilen aşamasıdır. Bu aşamada hedef kitle analizi, sektör analizi, benchmarking çalışmalar yapılır ve bu çalışmalarda elde edilen sonuçlara göre hem trendlerine hem de ilgili marka ve ya kurumun hedef kitlesine ve sektörüne uygun konsept belirlenir. Bu konsepte göre senaryo ve metin yazımı çalışmaları da yapılır. Seslendirme ve senaryo, metin belirlemeleri yapılır. Böylelikle de ilk aşaması tamamlanmış olunur.
PRODÜKSİYON
Prodüksiyon aşamasında belirlenen yola göre izlenilecek bir çekim ve görsel tasarımlara hayat verilir. Belirlenen konsept çerçevesinde çekimler yapılır. İhtiyaç halinde kullanılacak stok görüntüler çekilerek tedbirli davranılabilir. Böylelikle son aşamaya geçilmiş olunur.
POST PRODÜKSİYON
Yapım sonrası anlamına gelen post prodüksiyon, prodüksiyonun son aşaması anlamına gelir. İki aşamada oluşturulan konsept ve görsel stoklar, post prodüksiyon aşamasında düzenlenir. Motion graphich asistler, prodüksiyon aşamasında yapılan görsel tasarım çalışmaları hareketlendirilerek, hazırlanan konsepte uygun şekilde videolaştırılır. Kurgu, montaj, ses, müzik çalışmaları ile de bu aşamanın da sonuna gelinir. Dijital tasarım olarak yapılan prodüksiyonlar, tanıtım filmlerinde etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır. Prodüksiyon çalışmaları birçok klip ve filmlerde de kullanılmaktadır. Özelliklede profösyonel fotoğrfa çekimi ile oluşturulan düğün klipleri prodüksiyon aşamaları ile oluşturularak anılar daha etkileyici hale getirilmektedir. Hedef kitle analizi ile daha iyi sonuç alınması sağlanmaktadır.Birçok kurumun,kurumsal web tasarımda prodüksiyon aşamaları kullanılarak daha etkileyici ve çekici hale getirilmektedir. Prodüksiyon birçok alanda kullanılmakta ve insanlara daha iyi bir hizmet verilmesi adına kullanılan bir yapım tarzıdır. Prodüksiyon, daha etkileyici ve çekimler sırasında oluşan çekim hatalarının düzeltilmesini sağlamaktadır. Prodüksiyon birçok alanda insanların işini kolaylaştırmakta ve kazançlarını arttırmaktadır. Örneğin; şarkıcılar prodüksiyon aşamaları sayesinde daha kaliteli bir klip hazırlayarak kazançlarını arttırırken, insanlara da kaliteli müziğin ayrıcalığını yaşatmaktadırlar. Prodüksiyon ile hazırlanan klipler, sanatçının kurumsal kimlik tasarımı olmaktadır. Çünkü sanatçılar klip ve şarkıları ile hatırlanmaktadır. Prodüksiyon aşamaları reklam sektöründe de önemlidir. Reklam filmlerinin hazırlanıp etkili olmasını sağlamak için kullanılan yapım işlemidir. O nedenle de en çok kullanılan yapım işlemidir. Karşılaştığımız tüm reklam ve klip türlerinin hazırlanmasında ve hedef kitlesine hitap etmesinde kullanılmakta ve belirlenen hedef kitleye ulaşılmasını sağlamaktadır.Dijital reklam sektörlerinde de kullanılmaktadır. Kurumsal web tasarımlarında da kullanılan prodüksiyon vazgeçilemez bir yapım tasarımıdır. Düğün kliplerinde ve nişan kliplerinde eşsiz bir görünüm ve hedef kitleye hitap etmesi için prodüksiyon aşamaları kullanılmaktadır. Prodüksiyon aşamaları hedef kitlelerin etkilenmesi için en etkili yöntemlerin kullanılarak oluşturulmasıdır.

error: Content is protected !!